Виртуальный читательский клуб

Дата: 25 сентября в 20:20, Обновлено 29 ноября в 18:27
Автор: Бюнгер В. Ю.

Приветствуем вас на страничке "Виртуального читательского клуба". Здесь вы можете узнать много интересного о книгах, просмотреть фото наших увлекательных мероприятий и увидеть важную информацию о работе библиотеки, учебниках и многое другое.

Добро пожаловать в "Виртуальный читательский клуб"!

Следите за нами в новостях сайта: https://bobr19.schools.by/news

ВАЖНО!

В библиотеку поступили новые  книги:

На белорусском языке:

1) У сэрцы слова адзавіся : зборнік для 7 класа / уклад. У11 Віктар Шніп.- Мінск : Мастацкая літаратура, 2017.- 533 с.- (Школьная бібліятэка). ISBN 978-985-02-1753-0.

У гэты зборнік увайшлі творы для чытання ў VII класе Вячеслава Аламчыка, Янкі Брыля, Алены Васілевіч, Уладзіміра Караткевіча, Паўла Міско, Івана Пташнікава і інш. Ён адрасаваны школьнікам, настаўнікам, студэнтам і  ўсім аматарам прыгожага беларускага пісьменства.

2) Мастацкае слова ў прозе : зборнік твораў для вывучэння беларускай літаратуры ў 11 класе. -  Мінск : Беларуская Энцыклапедыя імя Петруся Броўкі, 2017. – 512 с. –  (Школьная бібліятэка). ISBN 978-985-11-0959-9.

Ў зборнік увайшлі творы вядомых беларускіх пісьменнікаў 20-21 стагоддзяў. Разнастайная тэматыка, розныя па характары літаратурныя героі, асаблівасці ідэйна-мастацкага зместу, майстэрскае валоданне словам накіраваны на сур’ёзны дыялог аўтара з чытачом аб сэнсе жыцця і выбары ў ім свайго шляху.

3)  Мастацкае слова ў драматургіі : зборнік твораў для вывучэння беларускай літаратуры ў 11 класе. -  Мінск : Беларуская Энцыклапедыя імя Петруся Броўкі, 2017. -  366 с. – (Школьная бібліятэка). ISBN 978-985-11-0960-5.

Ў зборнік увайшлі драматычныя творы, створаныя вядомымі беларускімі пісьменнікамі ў канцы 20 – пачатку 21 стагоддзя. Напісаныя ў жанрах гістарычнай п’есы, драмы, трагедыі, усе яны пераносяць нас у мінуўшчыну, каб яшчэ лепш зразумець сучаснасць, прадказаць будучыню і паразважаць пра адвечнае.

На русском языке:

1) Паруса юности : сборник произведений русской литературы для чтения в7-м классе. – Минск: Беларусь, 2017. – 392 с. – (Школьная библиотека). ISBN 978-985-01-1208-8.

В сборник вошли произведения известных писателей русской литературы XX века А. Грина, Р. Фраермана, А. Платонова, предусмотренные программой по русской литературе для учреждений общего среднего образования.

Рекомендуется учащимся второй ступени общего среднего образования для чтения и обсуждения.

2) Золотой веночек : сборник произведений для внеклассного чтения в 3-м классе / сост. Т. А. Неборская, Е. Л. Загурская. – Минск : Народная асвета, 2016. – 334 с. : ил. – (Школьная библиотека). ISBN 798-985-03-2660-7.

В книгу вошли произведения русских и зарубежных писателей.

Рекомендуется учащимся начальных классов учреждений общего среднего образования с белорусским и русским языками обучения для внеклассного чтения.

ЖДЁМ ВАС В БИБЛИОТЕКЕ!